KONST / Litografier / Litografi 16428329
nr 1642 8329
Börje Veslen
(1903-1973), Sverige
Litografi, 2 st samramade. Signerad, numrerad 1/5-18/35 cm, yttermått inklusive ram: 52x37 cm
Börje Veslen, svensk målare, grafiker och journalist född 1903, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2024
kl 20:41:05
14/9 20:53:27
Börje Veslen
Läs mer om Börje Veslen